Częstą przyczyną problemów z wysyłaniem wiadomości, szczególnie tych o większym rozmiarze, jest słabe łącze internetowe.
Komunikat, który ukazuje się wówczas podczas wysyłania brzmi: „Serwer SMTP nie odpowiedział w ciągu 60 sekund„. 60 sekund to domyślny limit czasu serwera ustawiony w programach pocztowych.
Limit ten określa czas, w jakim program pocztowy będzie próbował wysłać wiadomość. Jeśli więc bez problemu odbierasz wiadomość, a masz kłopot z ich wysyłaniem i otrzymujesz tego typu komunikat, prawdopodobnie można rozwiązać tę sytuację poprzez zwiększenie limitu czasu serwera w ustawieniach programu pocztowego.
Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób można to zrobić w dwóch najpopularniejszych programach: Microsoft Office oraz Outlook Express.
Microsoft Office
- z zakładki Narzędzia wybierz Konta e-mail…, po czym zaznacz polecenie Wyświetl lub zmień istniejące konta e-mail

- następnie z okienka z listą skrzynek pocztowych wybierz i zaznacz własną skrzynkę pocztową, a następnie wybierz polecenie Zmień..

- na następnym ekranie wybierz Więcej ustawień…

- teraz wybierz zakładkę Zaawansowane i zmień Limity czasu serwera przesuwając suwak na dowolnie większy czas.

Outlook Express
- z menu Narzędzia wybierz zakładkę Konta…

- następnie z okienka z listą kont pocztowych wybierz i zaznacz własną skrzynkę pocztową, a następnie wybierz polecenie Właściwości..

- wybierz zakładkę Zaawansowane i i zmień Limity czasu serwera przesuwając suwak na dowolnie większy czas
