Konto klienta: zaloguj się
Menu Zamknij

Niezależny serwer wirtualny

Dlaczego warto zainwestować w niezależny serwer wirtualny do mass-mailingu

Niezależny adres IP, zamiast współdzielony IP

Kiedy używasz współdzielonego adresu IP, w wyniku aktywności innego użytkownika IP może od czasu do czasu trafić na listę spamową. Do czasu wygłoszenia przez nas tego adresu z listy spamowej, Twoja poczta może nie dochodzić do odbiorców. Czasem trwa to kilka godzin, ale czasem może to potrwać nawet 1-2 dni. Gdy masz adres IP na wyłączność, jesteś zabezpieczony od takich sytuacji.

Niezależna kolejka wiadomości wychodzących i przychodzących, zamiast kolejki współdzielonej

Mało użytkowników zwraca na to uwagę, że czas dostarczenia wiadomości na hostingach współdzielonych od czasu do czasu może być wydłużony. Dzieje się tak ponieważ wiadomości wszystkich użytkowników serwera trafiają do wspólnej kolejki i są wysyłane lub dostarczane wg czasu wejścia do kolejki. W przypadku, gdy jeden lub kilku użytkowników wysyła większą ilość wiadomości w krótkim czasie, może powstać kolejka wiadomości, której rozładowanie trwa kilka, kilkadziesiąt minut, a czasem powyżej godziny. Może się tak dziać niezależnie od tego, że firma hostingowa stara się zapewnić możliwie wysoki „zapas” mocy do rozładowywania tych kolejek.
Gdy masz własną kolejkę wiadomości, Twoje wiadomości są wysyłane i dostarczane do Ciebie zazwyczaj natychmiast. A nawet jeśli wysyłasz dużo wiadomości w krótkim czasie, Twoja kolejka jest rozładowywana dużo szybciej.

Niezależny przydział mocy serwera

Oprócz niezależności w wysyłaniu i odbieraniu poczty, masz także niezależność w działaniu Twoich stron www. Dzięki temu, że niezależny serwer wirtualny ma przydzielone wyłącznie dla siebie część mocy procesora, pamięci RAM i dysku twardego, Twoje strony wyświetlają się szybciej i ich działanie nie jest uzależnione od stron innych użytkowników.

Niezależne indywidualne ustawienia

W zależności od Twoich specjalnych potrzeb, na niezależnym serwerze wirtualnym mamy możliwość ustawienia indywidualnych parametrów. Dzięki temu praca serwera może być lepiej dostosowana do Twoich indywidualnych potrzeb.

Niektóre parametry, które mogą być indywidualnie dostosowywane to:

  • czas życia (TTL) wiadomości w kolejce wysyłkowej
  • ilość jednoczesnych połączeń SMTP z jednego IP
  • maksymalna ilość połączeń wychodzących do zewnętrznych serwerów pocztowych
  • tworzenie triggerów w bazie MySQL
  • maksymalny czas wykonywania skryptów
  • maksymalna ilość pamięci dla skryptów

Pełny pakiet administracji serwerem

W Niebieski.net, wraz z serwerem wirtualnym, otrzymujesz pełny pakiet usług administracyjnych. Oznacza to, że nie musisz wynajmować dodatkowo administratora serwera, jak to niejednokrotnie bywa w przypadku innych ofert. Wszystkim zajmujemy się my, a Ty, dzięki wygodnemu panelowi, robisz tylko podstawowe czynności, jak dodawanie domen, czy dodawanie skrzynek pocztowych.

Jeśli masz pytania to zapraszamy do kontaktu!