• Home
  • Poczta
  • Jak wysłać do nas e-maila jako załącznik do wiadomości?
  • Jak wysłać do nas e-maila jako załącznik do wiadomości?

    Przy zgłaszanych ewentualnych problemach z dochodzeniem wiadomości, mamy często prośbę o przesłanie do nas wiadomości, której dotyczy problem, jak i ewentualnych zwrotów tej wiadomości.
    Wówczas prosimy, by e-maile przesłać nie jako forward (przekazanie dalej), lecz jako załącznik do wiadomości.
    Taki e-mail zawiera bowiem więcej informacji, które są pomocne dla administratorów przy wykryciu przyczyn niedochodzenia e-maili.

    Pierwszy sposób na załączenie wiadomości

    By wysłać do nas e-mail, nie jako forward wiadomości, lecz jako całą wiadomość, należy wykonać poniższe kroki:

    1. otworzyć okienko nowej wiadomości
    2. przejść na elementy wysłane i odszukać na liście wiadomość, której dotyczy problem
    3. lewym przyciskiem myszy kliknąć na tę wiadomość i, nie puszczając myszki, przeciągnąć tę wiadomość do nowej wiadomości, której okienko jest teraz zminimalizowane w pasku na dole monitora. Po „najechaniu” kursorem myszki na pasek trzeba odczekać chwilę, aż okienko nowej wiadomości się otworzy – wówczas w otwartej już wiadomości „upuścić” kursor myszki w miejscu treści wiadomości.
    4. w załączniku ukaże się ikonka koperty – oznacza to, że wiadomość jest załączona
    5. maila prosimy wysłać na pomoc@niebieski.net

    Analogiczną procedurę należy powtórzyć, gdy wysyłają Państwo zwrot, który Państwo otrzymali po wysłaniu problematycznej wiadomości. Jedyna różnica, iż w punkcie nr 2 wiadomość odszukują Państwo w skrzynce odbiorczej, nie elementach wysłanych.

    Drugi sposób na załączenie wiadomości

    1. otworzyć okienko nowej wiadomości
    2. z paska u góry w nowej wiadomości wybrać ikonkę: dołącz element (lub podobnie się nazywającą)
    3. rozwinie się lista, z której należy wybrać element programu outlook (lub nazwa Państwa programu)
    4. otworzy się okienko, w którym:
      • z listy u góry wybieramy elementy wysłane
      • z listy na dole wybieramy konkretną wiadomość, której dotyczy problem
      • po wybraniu potwierdzamy ok
    5. w załączniku ukaże się ikonka koperty – oznacza to, że wiadomość jest załączona
    6. maila prosimy wysłać na pomoc@niebieski.net

    Analogiczną procedurę należy powtórzyć, gdy wysyłają Państwo zwrot, który Państwo otrzymali po wysłaniu problematycznej wiadomości. Jedyna różnica, iż w punkcie nr 4 wiadomość odszukują Państwo w skrzynce odbiorczej, nie elementach wysłanych.

    Zobacz powiązane wpisy